زندگینامه آیت الله بهشتی

6464 بازدید

زندگینامه شهید آیت الله بهشتی

سال شمار زندگی شهید بهشتی


2 آبان 1307 تولد در محله لُنبان اصفهان در یک خانوادة روحانی (پدر: حجت الاسلام سید فضل الله حسینی بهشتی. مادر: معصومه بیگم خاتون آبادی. پدر بزرگ مادری: آیت الله العظمی میر محمد صادق خاتون آبادی) ؛ 1311 :‌ آغاز تحصیل در سن چهار سالگی؛ 1314 : تحصیل در دبستان ثروت (اصفهان) ؛ 1317: تحصیل در دبیرستان سعدی (اصفهان) ؛ 1321: ترک تحصیل در دبیرستان (سال سوم) و آغاز تحصیل علوم حوزوی در مدرسه صدر (اصفهان) ؛ 1324: تحصیل ادبیات عرب,، فقه و اصول ، منطق و دروس ابتدایی فلسفه (اصفهان) ؛ شهریور 1325: مهاجرت و اقامت در مدرسه حجتیه و استفاده از محضر اساتیدی چون آیت الله داماد، آیت الله اردکانی (قم) ؛ فروردین 1326: شروع درس در محضر امام خمینی، آیت الله حجت و آیت الله العظمی بروجردی (قم) ؛ 

 

20صفحه فونت 16 فایل ورد   قیمت:2800تومان

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهیدمولانا

5699 بازدید

زندگینامه مولانا

جلال‌الدين محمد درششم ربيع‌الاول سال604 هجري درشهربلخ تولد يافت. سبب شهرت او به رومي ومولاناي روم، طول اقامتش‌ و وفاتش درشهرقونيه ازبلاد روم بوده است. بنابه نوشته تذكره‌نويسان وي درهنگامي كه پدرش بهاءالدين از بلخ هجرت مي‌كرد پنجساله بود. اگر تاريخ عزيمت بهاءالدين را از بلخ  در سال 617 هجري بدانيم، سن جلال‌الدين محمد درآن هنگام قريب سيزده سال بوده است. جلال‌الدين در بين راه در نيشابور به خدمت شيخ عطار رسيد و مدت كوتاهي درك محضر آن عارف بزرگ را كرد.

چون بهاءالدين به بغدادرسيدبيش ازسه روزدرآن شهراقامت نكرد و روز چهارم بار سفر به عزم زيارت بيت‌الله‌الحرام بر بست. پس از بازگشت ازخانه خدا به سوي شام روان شد و مدت نامعلومي درآن نواحي بسر برد و سپس به  ارزنجان  رفت. ملك ارزنجان آن زمان اميري ازخاندان منكوجك بودوفخرالدين بهرامشاه‌نام داشت، واو همان پادشاهي است حكيم نظامي گنجوي كتاب مخزن‌الاسرار را به نام وي به نظم آورده است. مدت توقف مولانا در ارزنجان قريب يكسال بود.

بازبه قول افلاكي، جلال‌الدين محمددرهفده سالگي ‌درشهرلارنده به‌امرپدر، گوهرخاتون دخترخواجه لالاي سمرقندي را كه مردي محترم و معتبر بود به زني گرفت و اين واقعه بايستي در سال 622 هجري اتفاق افتاده باشد و بهاءالدين محمد به سلطان ولد و علاءالدين محمد دو پسر مولانا از اين زن تولد يافته‌اند.

 


55صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد فرمت :پایان نامه قیمت:9000تومان

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 
زندگینامه ارسطو

7017 بازدید

زندگینامه ارسطو

ارسطو در 384 پ.م ، در شهر كوچك استاگيرا ، استاوروي جديد، در ساحل شمال شرقي شبه جزيره ي خاكيده يك متولد شد. گاهي كوشيده اند رگه اي غير يوناني در منش او بيابند، و آن را به شمالي بودنش نسبت دهند. اما استاگيرا كاملا شهري يوناني بود، كه از آندروس و خالكيس به آن جا كوچ كرده بودند و داراي گونه اي از گويش ايوني بودند پدرش ، نيكوماخوس ، به فرقه يا صنف آسكليپاد تعلق داشت و محتمل است كه خانواده ي او در سهده هشتم يا هفتم از مسنيا مهاجرت كرده  باشند. خانواده ي مادرش، فايستيس ، به خالكيس متعلق بود، جايي كه ارسطو در روزهاي آخر عمرش، از دست دشمنانش به آن جا پناه برد. پدرش طبيب، و با آمونتاس دوم پادشاه مقدوني، دوست بود، و ممكن است كه بخشي از كودكي ارسطو در دربار سلطنتي سپري شده باشد. معقول است كه علاقه ي ارسطو به علوم طبيعي و بيش از همه به زيست شناسي را حاصل تعلقش به نسل خانواده ي پزشكي بدانيم. گالينوس ( جالينوس) به ما مي گويد كه خانواده هاي اسكلپياد به پسران تشريح را مي آموختند،

 

100صفحه فونت 14 فایل ورد  قیمت:6000تومان

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهیدزندگینامه سهراب سپهری (رایگان)

9422 بازدید

زندگینامه سهراب سپهری (رایگان)

تولد در پانزدهم مهر ماه1307 در كاشان.

 1313گذراندن دوره شش ساله آموزش ابتدايي در دبستان خيام كاشان .علاقه به نقاشي و خوش نويسي و به تدريج شعر.

زندگینامه سهراب سپهری

 

1319پايان دوره دبستان و آغاز دوره اول دبيرستان در كاشان.

1322پايان دوره سيكل در كاشان در خرداد ماه و آغاز دوره دانش سراي مقدماتي در تهران. قوت گرفتن علاقه ا ش به شعر و نقاشي و حشر و نشر با اعضاي انجمن ادبي صباي كاشان.

1324پايان دوره دانش سراي مقدماتي تهران در خرداد ماه.

1325استخدام در اداره فرهنگ كاشان اداره آموزش و پرورش فعلي در آذر ماه و شركت درامتحانات ششم ادبي.

1326انتشار نخستين شعرهايش با نام  در كنار چمن يا آرامگاه عشق در كاشان با مقدمه دوستش مشفق كاشاني يا عباس كي منش در26 صفحه.

1327اخذ ديپلم كامل دوره دبيرستان و استعفا از اداره فرهنگ  كاشان در شهريور ماه و استخدام در شركت نفت تهران در مهر ماه همان سال.

1328تحصيل در دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران.

1330انتشار نخستين دفتر شعر با نام مرگ رنگ در مهر ماه با مقدمه اي از امير شا پور زند نيا خويشاوند با نفوذ و روزنامه نگارش در71 صفحه با 22قطعه شعر.

1331شركت در نمايشگاه پاييزي كانون مهرگان.

1332پايان دوره آموزش نقاشي از دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران با رتبه اول و دريافت نشان درجه اول عملي. شركت درچند نمايشگاه نقاشي در خرداد ماه در تهران و انتشار دومين دفتر اشعارش با نام زندگي خوابها در 63 صفحه. استخدام سازمان همكاري بهداشت تهران. اشتغال  به كار در اداره كل هنر هاي زيبا در قسمت موزه در آذر ماه و تدريس در هنر ستان هاي هنرهاي زيبا.

برای دانلود فایل رایگان به ادامه مطلب مراجعه کنیددرباره ناصر خسرو (رایگان)

دسته بندی: ادبیات, شخصیت ها
5476 بازدید

درباره ناصر خسرو (رایگان)

حكيم ناصر خسرو قباديانی بلخي گوينده ونويسنده ومتفكر برجسته ايراني است وي در ماه ذيقعده سال 394 هـ. ق در قريه قباديان بلخ تولد يافت چون روزگاري دراز در مرو به سر برده خودرا مروزي خوانده است از آغاز جواني به فراگرفتن دانش هاي گوناگون همت گماشت وگذشته از ادب پارسي وتازي با بيشتر معارف وفنون زمان خويش چون حساب هندسه نجوم طب وداروسازي اقسام موسيقي، الهيات وتفسير آشنا شد از فن نقاشي نيز بهره يافت وبراي كسب معاش گاهي ازآن سود مي جست قرآن رااز برداشت اصول عقايد مذاهب گوناگون « ملل ونحل» رابررسي كرد بدين سان اندوخته اي پرمايه از حكمت ودانش و ذوق فراهم آورد وساحب انديشه اي والجاني روشن ودلي تابناك گشت. به كتاب علاقه فراواني داشت در سر كتابهاي خودرا به همراه مي برد وگاه مي شد كه آنها را برشتر حمل مي كرد وخود پياده طي طريق مي نمود از خاندان محتشم بود ودر بلخ آب وملك داشت ليكن به نسب فخر نمي كرد.


زندگینامه حضرت علی

5074 بازدید

زندگینامه حضرت علی

پدر آنحضرت ابو طالب فرزند عبد المطلب بن هاشم بن عبد مناف و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود بنا بر اين على عليه السلام از هر دو طرف هاشمى نسب است

اما ولادت اين كودك مانند ولادت ساير كودكان بسادگى و بطور عادى نبود بلكه با تحولات عجيب و معنوى توأم بوده است مادر اين طفل خدا پرست بوده و با دين حنيف ابراهيم زندگى ميكرد و پيوسته بدرگاه خدا مناجات كرده و تقاضا مينمود كه وضع اين حمل را بر او آسان گرداند زيرا تا باين كودك حامل بود خود را مستغرق در نور الهى ميديد و گوئى از ملكوت اعلى بوى الهام شده بود كه اين طفل با ساير مواليد فرق بسيار دارد.

شيخ صدوق و فتال نيشابورى از يزيد بن قعنب روايت كرده‏اند كه گفت من با عباس بن عبد المطلب و گروهى از عبد العزى در كنار خانه خدا نشسته بوديم كه فاطمه بنت اسد مادر امير المؤمنين در حاليكه نه ماه باو آبستن بود و درد مخاض داشت آمد و گفت خدايا من بتو و بدانچه از رسولان و كتابها از جانب تو آمده‏اند ايمان دارم و سخن جدم ابراهيم خليل را تصديق ميكنم و اوست كه اين بيت عتيق را بنا نهاده است بحق آنكه اين خانه را ساخته و بحق مولودى كه در شكم من است ولادت او را بر من آسان گردان ، يزيد بن قعنب گويد ما بچشم خودديديم كه خانه كعبه از پشت(مستجار) شكافت و فاطمه بدرون خانه رفت و از چشم ما پنهان گرديد.

 

57 صفحه فونت 14 فایل ورد منابع ندارد قیمت:2800 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 

 


زندگینامه امام حسین

4830 بازدید

زندگینامه امام حسینhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSKeea8cl31qu7RsHOO0W6OPhFiHvjaod7e5UEUgQrQhe6sViOWjg

امام حسین (ع) در سوم ماه شعبان و به روایتی در پنجم شعبان سال چهارم هجرت به دنیا آمد . رسول اكرم (ص) او و حسن را بسیار دوست داشت و پیوسته می گفت :

« خداوندا ! من این دو و پدر و مادر این دو را بسیار دوست دارم . خدایا! دشمن ایشان را دشمن و دوست ایشان را دوست بدار .»

از امام رضا (ع) نقل می كنند كه شب عید بود و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) چون سایر كودكان ، لباس عید می خواستند و فاطمه(س) ایشان را دلخوشی می داد كه جامه های شما نزد خیاط است و چون آماده شود ، خواهد آورد . شب عید شد و باز كودكان درخواست خود را تكرار كردند .

 

35صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد قیمت:3000تومان

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


زندگینامه موتزارت

6819 بازدید

زندگینامه موتزارت

يوهان کريزوستوم ولفگانگ آمادئوس موتزارت، روز 27 ژانوزه 1756 ميلادي در شهر سالزبورگ به دنيا آمد. پدر وي لئوپولد موتزارت (تولد 14 نوامبر 1719- مرگ 28 مِي 1787) نام داشت و مادر او آنا ماريا (تولد 25 دسامبر 1720- مرگ 3 ژوئيه 1778) بود. از هفت فرزند اين خانواده، فقط دو نفر باقي ماندند. يکي ولفگانگ آمادئوس که هفتمين و کوچک ترين فرزند و ديگري دختري به نام نانرل (تولد 30 ژوئيه 1751- مرگ 29 اکتبر 1829) که چهارمين فرزند خانواده بود.

هنگامي که موتزارت به دنيا آمد، شش سال از مرگ يوهان سباستين باخ، موسيقيدان نامدار، گذشته بود و پيش از آنکه چهار سالش تمام شود نيز، هندل رخت از جهان بربست. موسيقيدانان بزرگ معاصر باخ و هندل، همه درگذشته بودند و يا مانند رامو و اسکارلاتي کار مهمي انجام نمي دادند. گلوک، چهل و دومين سال عمر خود را مي گذرانيد و با کوشش فراوان از شيوه اپراهاي ايتاليايي تقليد مي نمود. هايدن نيز خط مشي خود را به خوب روشن نساخته بود و شهرتي هم اگر داشت به عنوان يک نوازنده ي پيانو بود.

 

 75صفحه فونت 14 فایل ورد منابع  دارد  قیمت: 5000تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید